6.10. - Haňovice
13.10. - Dubany





HISTORIE SKUPINY

Pokusím se teď zavzpomínat a vytáhnout z hlavy, jak to tenkrát vlastně všechno začalo. Píše se rok 1978. V mých 13 letech jsem poprvé dostal do ruky první elektrickou kytaru, značky "JOLANA STANDART" - ZA 700 Kč, a to byl počátek toho všeho. V průběhu dvou let jsem se dostal do jedné kapely, která zkoušela v Hněvotíně, toho času bez jména, později vznikla skupina Oáza ve složení:

Petr Mrkus - bicí
Radek Vočko - klávesy
Zbyněk Šmíd - kytara
Petr Krupáš - basa
Vincent Krupáš - kytara
Lakomý Jaromír - kytara

Aparatura nebyla téměř žádná - všechno domácí výroba. Dopravní prostředky také žádné, a proto se hrálo na jednom místě. Hrálo se, jak to šlo, do doby, kdy jsme museli na vojnu, bránit socialistickou vlast. Tak jsme kapánek poskočili v čase a jsme konečně zpět v civilu! Teď, v roce 1986, to začíná být už složitější. Zhruba půl roku jsme byli pouze dva - já (kytara) a Radek Šnejdar (baskytara). Zkoušeli jsme v rodinném domě v obýváku. Znenadání opustil svou tehdejší skupinu (Syntex) Petr Krupáš a připojil se k nám. Dny a měsíce plynuly a zároveň s tímto časem se naše řady postupně rozšířily: Petr Mrkus (bicí), Jiří Pavlíček (klávesy). Tohle byl pomalý start naší skupiny SAX. Už jsme měli nějaké finance, tak se dalo něco koupit. Samozřejmě toho bylo málo a tak zbytek aparátu byla domácí výroba (je neuvěřitelné, že i dnes některé bedny ještě hrají). V té době jsme také koupili první autobus (starý typ RTO).
V tehdejší době bylo zábav poměrně hodně. Hrálo se všude možně a o lidi nebylo nouze (hospod bylo málo, disco téměř nikde a hlavně málokdo byl zkažený televizí, počítači a zprofanovanými radiostanicemi). Jak plynul čas, členové přicházeli a odcházeli a složení naší kapely se měnilo. Za zmínku určitě stojí spousty let, kdy s námi hrál Radek Štafa (bubeník) a Radek Šnejdar (baskytara), který odešel ze zdravotních důvodů. Kapela se rychle přestavěla a začalo se hrát ve složení:

Petr Krupáš
Jaromír Lakomý
Karel Řezníček

Toto seskupení trvalo téměř pět let. Ještě musím vzpomenout na nejvěrnějšího člena LIKVIDÁTOR ALKOHOLU - Přemek Žalák -Čema
Je konec roku 2003 - odchází Petr Krupáš a nastupuje mladší generace:

Josef Čačka - basa
Aleš Vychodil - kytara
Petr Malý - klávesy
Já i Karel zůstáváme

Za celou dobu jsme zničili 4 autobusy, vykouřili snad milion cigaret a co se týče piva - určitě malý rybník. Chtěl bych poděkovat všem, i těm o kterých se zde nezmiňuji - za jejich veškerou práci kolem kapely SAX ROCK. Je to tak nějak vzaté hopem, protože podrobnější spis by byla malá bible.

P.S. : Snad si ještě nějaký ten den, měsíc, snad i rok zahrajeme, dokud nám to novodobí soudruzi neznemožní. Kolem nás se děje spousta věcí, o kterých se zde nebudu vyjadřovat. Ale to už směřujeme do politiky. Jo a jestli nám zakážou, jak v Americe, kouřit a chlastat na společenských akcích, tak ať jdou do …….
Paměti sepsal a trpěl u klávesnice Jaromír - JEREMI